Форумът е свързан с изпълнение на проект „Студентски практики -Фаза 2“

Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ беше домакин на онлайн научно-практическа конференция под мотото “Кариерни възможности стратегии и иновации”.  

Високият форум се състоя с цел да се дискутират и популяризират постигнати резултати в рамките на изпълнение на проект „Студентски практики Фаза 2“ и се осъществи с подкрепата на Министерството на образованието и науката и Община Бургас.

В събитието се включиха представители на академичните ръководства и администрация от Бургаски свободен университет, Университет по библиотекознание и информационни технологии, Национална спортна академия (НСА) "Васил Левски", Университет за национално и световно стопанство (УНСС), Нов български университет, Медицински университет-Варна, Висше училище по телекомуникации и пощи, Висше училище по мениджмънт, Технически университет – Варна, Икономически университет – Варна, Медицински университет – Пловдив и Варненски свободен университет  "Черноризец Храбър".

Конференцията беше открита от ректора на висшето училище проф. д-р Христо Бозов, а проектът беше представен лично от ръководителя му Соня Кръстанова, директор на направление „Финанси“ към МОН.

Да поздрави за добре свършената работа се включи и зам. кметът на Община Бургас Йорданка Ананиева, като запозна присъстващите и с възможностите за професионална реализация в град Бургас.

Панелът „Качеството на образованието и връзката висше училище – работодател“ беше поверен на проф. Петя Кабакчиева, която е председател на Националната агенция за оценяване и акредитация (НАОА).

Участието на проф. Мариела Оджакова, председател на Постоянната комисия по „Природни науки, математика и информатика“ предостави възможност за насочване на вниманието към елементи на качеството на образование в това направление.

Зам. ректорът на Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ проф. Ирена Марковска запозна аудиторията с ролята на Центъра за кариерно развитие във висшето училище.

Даниела Балве, PhD изпълнителен директор на SPAN Diagnostics, Франция, запозна аудиторията със спецификата, свързана с подбора на кадри в доклада си на тема „Предизвикателства в подбора на кадри в сектор биотехнологии в медицината“.

„От теория до практика в инженерните науки - Образователен модел в Université de Technologie de Compiègne“, Франция  беше представен от проф. Борис Видолов от същия университет.

С мотивиращи презентации се включиха и преподаватели от Медицински университет Плевен, Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“, Нов български университет, Икономически университет – Варна.

Модератор и лектор беше доц. Милен Тодоров, ръководител на екипа за изпълнение на проект  „Студентски практики - Фаза 2“ към Университет „Проф. д-р Асен Златаров“.

 

Представянията от конференцията са достъпни на адреси:

https://www.youtube.com/channel/UCN-rmZosj-UrQlmSSOx0eYg

Откриване на конференцията

Проф. Христо Бозов

https://youtu.be/PZJpYv-vDB0

Проект студентски практики Фаза -2

Соня Кръстанова

https://youtu.be/iaFPuRpxOkM

Йорданка Ананиева

https://youtu.be/XGhlmSKxryA

Десислава Събева

https://youtu.be/_-WMOgWgVFk

Проф. Петя Кабакчиева

https://youtu.be/dWb5j9ltA3I

Проф. Мариела Оджакова

https://youtu.be/AetuW34veu8

Проф. Ирена Марковска

https://youtu.be/-3Zik0_hyTw

Даниела Балве

https://youtu.be/gEy9_Mh6c2I

Проф. Борис Видолов

https://youtu.be/8Bgxs6bfiJY

Доц. д-р Стела Георгиева

https://youtu.be/h6maaOy5hiU

Доц. Милен Тодоров

https://youtu.be/W2Cu2ACy1tM

Доц. д-р Румяна Златева

https://youtu.be/CzsWNafy-as

Доц. д-р Полина Михова

https://youtu.be/QxBbuSFhJ4Q

Гл. ас. д-р Величка Маринова

https://youtu.be/fngnl8G0F8Y